Strona głównaTechnologieMonitory 4K i inne akcesoria, które warto kupić do gier na PC

Monitory 4K i inne akcesoria, które warto kupić do gier na PC

Dzień bez rozgrywki na komputerze stacjonarnym to dzień stracony? Dla wielu osób to dobry sposób na odstresowanie się po całym dniu. A może szukasz trafionego prezentu dla gamera? Polecamy różne urządzenia i akcesoria gamingowe – warto inwestować w hobby najbliższych. Poniżej kilka naszych propozycji.

Akcesoria gamingowe a wrażenia z grania

Odpowiednie akcesoria gamingowe są niezwykle ważne dla gracza, gdyż gwarantują mu satysfakcję na najwyższym poziomie. Komputer stacjonarny oraz monitor 4K to najlepszy zestaw, na którym można grać w ulubione gry na PC. Pozwolą poczuć się jak w sercu akcji, przenieść do innego świata i fabuły, a także doznać niezwykłych wrażeń estetycznych i emocjonalnych.

Jednak monitory 4K oraz świetnie wyposażone komputery to nie wszystko – gamerzy dodatkowo decydują się na różne akcesoria, które powstały z myślą o tego typu rozrywce. Sprawiają, że wrażenia z gry są jeszcze lepsze, a ponadto mogą sprawić, że gracz będzie odnosił zwycięstwa z większą łatwością, gdyż podnoszą jego skuteczność – wiele zależy od gatunku gry oraz rodzaju gadżetów. Wybór akcesoriów jest ogromny i każdy znajdzie coś w odpowiednim przedziale cenowym.

Akcesoria dopasowane do gatunku gry

Przeglądając akcesoria dla gracza, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę gatunek gier, w które gramy ‒ dla fanów ścigania się samochodami sportowymi kierownica PC to niezbędny gadżet, a miłośnik strzelanek nie będzie tak celny jak inni gracze bez dobrej jakości joysticka. Z kolei fani gier strategicznym oraz RPG docenią zalety, jakie mają monitory komputerowe 4K – model o dużej przekątnej, np. 32 cale, sprawdzi się doskonale. Lepsza widoczność to niezwykłe wrażenia, ale też lepszy czas reakcji i ogólna skuteczność.

Monitory 4K dla gracza

Monitory gamingowe powinny zapewniać m.in. krótki czas reakcji matrycy (najlepiej 0,5 ms lub 1 ms, maks. 4 ms) oraz wysoką częstotliwość odświeżania – najlepiej 240Hz. Wpływa to na płynność rozgrywki. Kluczowym parametrem jest też rozdzielczość – najlepiej 4K UHD lub WQHD (2560 x 1440), gdyż zagwarantuje bardzo szczegółowy i ostry obraz. Niesatysfakcjonująca jakość obrazu i czas reakcji budzi nie tylko obniża walory estetyczne, ale też negatywnie wpływa na możliwości i skuteczność gracza.

Karta graficzna

Podobnie jak monitory komputerowe 4K karty graficzne wpływają na przyjemność z gry. Od tych dwóch elementów zależy, czy obraz będzie płynny, a grafika szczegółowa. Na rynku są dostępne karty graficzne dedykowane do komputerów gamingowych.

Słuchawki gamingowe

Poza obrazem ważny jest też dźwięk – najlepiej wybrać model z mikrofonem. Jakość dźwięku zależy od poziomu natężenia dźwięku. Postaw na gadżet, w którym wartość TDH wynosi maksymalnie 1%.

Wypróbuj monitor komputerowy 4K i gamepad

Joystick do gier

Gamepad albo joystick pozwolą na sterowanie w grze i są bardzo ważnym elementem zestawu. Chętnie korzystają z niego osoby, które lubią grać albo wcześniej grały na konsoli. Zdaniem wielu joystick najlepiej służy do sterowania w grze.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne