Strona głównaInformatykaJak wybrać hosting dla strony internetowej?

Jak wybrać hosting dla strony internetowej?

Wybór hostingu dla strony internetowej ma kluczowe znaczenie dla poprawnego działania serwisu.  Większość osób, które mają po raz pierwszy styczność z administrowaniem stroną internetową nie wie na co zwrócić uwagę podczas wybierania hostingu, dlatego w tym artykule przygotowaliśmy garść podstawowych wskazówek dla początkujących.

Podstawowe parametry to ilość miejsca na serwerze oraz wielkość dopuszczalnego transferu. W przypadku większości stron internetowych na start wystarczy 2-10 GB. Jednak, jeśli planujemy budowę sporego serwisu internetowego to z pewnością trzeba rozważyć zakup większej przestrzeni dyskowej.

Na początek transfer nie powinien być przeszkodą. W razie czego w przyszłości, gdy liczba użytkowników odwiedzających Twoją stronę znacznie wzrośnie to możesz dokupić większy pakiet transferu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Co ciekawe wiele pakietów hostingowych oferuje tak zwany nieograniczony transfer, który jest wystarczający dla większości średnio popularnych witryn internetowych.

Trzeba także zwrócić uwagę na aspekty techniczne takie jak wersja PHP oraz MySQL. Niektóre witryny mogą wymagać określonych parametrów także warto mieć to na uwadze.

Nie bez znaczenia pozostaje lokalizacja serwera. Jeśli planujesz stronę dla użytkowników z Polski to nieco lepiej jak serwer będzie zlokalizowany fizycznie gdzieś w Europie. Jeśli z kolei planujesz witrynę dla osób z innej części globu to również powinieneś wybrać serwer zlokalizowany w odpowiednio dopasowanej lokalizacji.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Doświadczeni administratorzy wiedzą, że warto sprawdzić szereg parametrów technicznych. Między innymi:

  • Czy hosting wspiera protokół http/2 lub hhtp/3.
  • Czy szybko i bez problemu można zmienić ustawienia DNS.
  • Jaki jest czas wykonywania skryptu PHP.
  • Czy nie występują ograniczenia IOPS dysku?
  • Czy występują ograniczenia dotyczące jednoczesnych połączeń http?

Poza tym, bardzo ważne jest wybranie takiego usługodawcy, który zapewnia dostępnośc usług na wysokim poziomie (np. 99,9%). Ponadto, usługodawca powinien zapewniać szybkie i bezproblemowe wsparcie techniczne. Praktyka pokazuje, że jest to bardzo ważny aspekt, bo niestety problemy z wydajnością hostingu lub innego rodzaju problemy techniczne się zdarzają w przypadku niemal każdej strony internetowej. Dlatego też po utworzeniu strony internetowej należy cały czas ją monitorować, żeby mieć pewność, że działa szybko i wydajnie. Co ciekawe na rynku są pewne rozwiązania, które ten proces ułatwiają np. pingus.cloud.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne