Strona głównaTechnologieJak przygotować telefon przed oddaniem do serwisu?

Jak przygotować telefon przed oddaniem do serwisu?

Usterki w telefonach komórkowych nie są rzadkością. W związku z czym wiele osób oddaje swoje telefony do tak zwanych serwisów GSM. Czasami są to oficjalne usługi serwisowe oferowane np. w ramach gwarancji producenta. A czasami po prostu prywatne punkty usługowe oferujące usługi pogwarancyjne. Niezależnie od tego do którego punktu chcemy oddać nasz telefon warto zadbać o odpowiednie przygotowanie telefonu. O czym warto pamiętać przed oddaniem telefonu do serwisu?

Usunięcie danych wrażliwych oraz stworzenie kopii zapasowej

Po pierwsze, należy zadbać o zabezpieczenie danych osobowych oraz wszelkich danych wrażliwych. W tym celu należy usunąć pliki osobiste z pamięci telefonu.  Kluczowe pliki najlepiej przesłać na dysk komputera. Ponadto, trzeba pomyśleć o usunięciu listy kontaktów oraz ewentualnej poufnej korespondencji.

Warto odnotować, że zarówno w systemie Android jak i w systemie iOS można wykonać kopię zapasową danych. W niektórych telefonach istnieje możliwość zapisania kopii danych w chmurze (np. w telefonach marki Xiaomi). Jeśli takiej możliwości nie ma w telefonie to oczywiście pozostaje możliwość zrobienia kopii na tradycyjnym dysku. Większość telefonów umożliwia zrobienie naprawdę szybkiej kopi zapasowej i bezproblemowo przeprowadza użytkownika przez przywracanie danych.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przed oddaniem telefonu do serwisu należy usunąć hasło na blokadę ekranu, odpiąć konto Google oraz zadbać o zabezpieczenie pozostałych haseł. Ponadto, rekomendowane jest usunięcie karty SIM.

Oczywiście powyższe wskazówki są uniwersalne, ale nie zawsze konieczne jest np. odpinanie konta Google. Dlatego najlepiej przed oddaniem telefonu do serwisu dokładnie omówić z serwisantem jakie czynności należy wykonać. W większości przypadków proces przygotowania telefonu nie powinien być wyjątkowo problematyczny.

Więcej na temat serwisu telefonów na
https://www.telefonarium.pl/serwis-huawei-wroclaw-naprawa-telefonow-huawei-we-wroclawiu

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne