Strona głównaTechnologieZalety domofonów IP, opinie użytkowników

Zalety domofonów IP, opinie użytkowników

Wielu użytkowników naszego zasobu podchodzi sceptycznie do domofonów IP – mówią, że zwykły i stosunkowo niedrogi domofon analogowy ma wszystkie niezbędne funkcje – pokaże Ci, kto przyszedł i pozwoli zdalnie otworzyć drzwi. Po co więc przepłacać za bardziej złożone urządzenie?

Rzeczywiście, domofony analogowe spełniają podstawowe funkcje i radzą sobie z tym nie gorzej niż ich cyfrowe odpowiedniki. Trudno nie zgodzić się z tą opinią, gdy potrzeby użytkownika ograniczają się do prymitywnej funkcjonalności. Jeśli wystarczy odbierać połączenia na monitor bez roszczeń do jakości obrazu, a także zdalnie otwierać drzwi wejściowe, możesz bezpiecznie korzystać ze standardowego systemu analogowego.

Nie możesz jednak obejść się bez nowoczesnego systemu domofonowego IP/SIP, jeśli chcesz uzyskać coś więcej ze swojego domofonu, na przykład:

  • Istnieje potrzeba „związania” dużej liczby urządzeń w jeden system (kamery IP, czujniki, kilka telefonów komórkowych itp.) i jednocześnie pozbycia się ogromnej ilości przewodów – ujednolicić wszystko w skręconej para;
  • Wymagane jest prowadzenie nagrania wideo z punktu instalacji domofonu;
  • Istnieje potrzeba przekazywania połączeń wideo na telefony komórkowe;
  • Chciałbym zdalnie podejrzeć ze smartfona wszystko, co się dzieje lub działo w okolicy bramy: kto i kiedy przyszedł, co powiedział itp.;
  • Nadrzędnym zadaniem jest zbudowanie wielofunkcyjnego systemu „Inteligentny Dom” z jednym centrum sterowania itp.

Jeden z naszych użytkowników pisze, że potrzebuje domofonu IP, bo kamery IP będą podłączone, aw planach jest zintegrowanie monitoringu zainstalowanego w wiejskim domu (to też IP) z systemem. Chodzi o to, że skoro jest monitor, to dlaczego jego funkcje miałyby sprowadzać się do wciśnięcia tylko jednego przycisku? Mimo wszystko nadal można oglądać kamery, sterować oświetleniem i temperaturą itp. Przejrzałem strony kilku producentów. Dzisiaj systemy domofonowe dodają modne innowacje do systemów domofonowych IP: sterowanie systemami bezpieczeństwa, systemem Smart Home itp. Nie mówię tu o różnych „drobiazgach”: pracy z ramkami do zdjęć czy możliwości odtwarzania filmów…

Drugi użytkownik docenia domofon IP, ponieważ można go łatwo zintegrować z systemami nadzoru wideo, telefonią IP i systemami inteligentnego domu. Zastosowanie konwencjonalnej skrętki (Ethernet) w połączeniu z przełącznikami PoE zapewnia szybką instalację i łatwą skalowalność. W przeciwieństwie do systemów analogowych, sprzęt IP ma możliwość zdalnej konfiguracji i obsługi, a w przyszłości ułatwia dodawanie nowych urządzeń do systemu. Do połączenia można użyć tych samych skrętek, co w przypadku okablowania komputerowego, a w razie potrzeby można łatwo przełączyć się na bezprzewodowe segmenty Wi-Fi. W efekcie użytkownik otrzymuje jeden zintegrowany system.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne