Strona głównaTechnologieNowoczesne technologie witryn internetowych

Nowoczesne technologie witryn internetowych

Cóż, aby ukoić mięśnie mózgu, zmniejszyć zmarszczki na czole i częstotliwość niespokojnego snu, oto kilka technologii stron internetowych, na których możesz polegać, aby skutecznie promować swoją firmę lub firmę na swoją korzyść.

Po stronie klienta i po stronie serwerów są dwa rodzaje technologii stosowanych w witrynach internetowych. Po stronie klienta oznacza, że ​​przetwarzanie technologii odbywa się w przeglądarce internetowej. Z drugiej strony, serwer wykonuje serwer WWW.

Technologie po stronie klienta wykorzystują HTML, XHTML i CSS do tworzenia wspaniałych stron internetowych, które są podobne do większości stron, które obecnie odwiedzasz.

HTML to skrót od Hyper Text Markup Language. Szereg „tagów” ​​jest wykorzystywany w projektowaniu poprzez HTML. Ta technologia jest używana do oznaczania tekstu, aby komputer mógł zrozumieć, co to znaczy i czego chce. Aby zaakcentować słowo, powiedzmy, aby pogrubić wyrażenie „World Wide Web”, właściwym znacznikiem jest – World Wide Web. Wynikiem tego jest to – World Wide Web. Aby stworzyć całą stronę, niezbędna jest seria tagów apt.

HTML został stworzony przez Tim-Berners-Lee w 1990 roku. Stworzenie Lee zostało potwierdzone przez W3C lub konsorcjum World Wide Web.

Po HTML pojawił się XHTML. Ten ostatni jest skrótem od eXtended Hyper Text Markup Language. Eksperci w zakresie usług projektowania stron internetowych przewidują, że XHTML będzie stanowić dużą część przyszłości World Wide Web. Projekt W3C o nazwie „Sieć semantyczna” będzie wykorzystywał więcej XHTML, a także innych najnowszych technologii. Spowoduje to dalsze nowoczesne przewidywane zmiany.

CSS to kolejna niezbędna technologia internetowa. Cascading Style Sheets lub CSS został stworzony przez W3C. Jest to jedna z najbardziej przyjaznych dla użytkownika technologii, która pokazuje, jaki jest tekst i jak powinien być wyświetlany na stronie. Wskazuje projektantom, jak kontrolować dokumenty i przedstawiać je wizualnie na różnych nośnikach. Oto przykład tego, jak z niego korzystać – font-family: Arial, sans-serif. Służy do tego, aby przeglądarka internetowa używała czcionki Arial. Jeśli Arial nie jest dostępny, domyślną czcionką będzie sans-serif.

Aby lepiej poznać technologie internetowe, takie jak HTML, XHTML i CSS, możesz zasubskrybować samouczki online. Jeśli nie, przeczytaj niektóre z powiązanych z nimi artykułów. Spraw, aby usługi projektowania witryn były funkcjonalne i dynamiczne.

Zrób to.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne