Strona głównaInformatykaInformatyka dla placówek medycznych

Informatyka dla placówek medycznych

Nie można zignorować faktu, że teraz żyjemy w erze komputerowej, w której prawie wszystko jest skomputeryzowane, aby zapewnić bardziej wydajną i zorganizowaną pracę. Podobnie jak w przypadku innych dziedzin wymagających korzystania z komputera, pielęgniarstwo jest bardzo podniecone przez szybki wzrost korzystania z komputera. W odpowiedzi na konkurencję w świecie opieki zdrowotnej istnieje informatyka pielęgniarska.

Informatyka pielęgniarska to szeroko zakrojona dziedzina, która łączy umiejętności pielęgniarskie i wiedzę komputerową. To zaawansowana strona pielęgniarstwa, o której wiele osób nie wiedziało. W końcu pielęgniarstwo nie polega już na opiece nad pacjentami, ale jest coś więcej! Jeśli interesujesz się komputerami i podoba Ci się praca pielęgniarki, po co wybierać karierę, skoro możesz mieć jedno i drugie? W dziedzinie informatyki pielęgniarskiej można znaleźć oferty pracy dla programisty pielęgniarki, komunikatora pielęgniarki, kierownika pielęgniarki informatycznej i przedstawicieli dostawców pielęgniarki. Aby w pełni zrozumieć koncepcje możliwych pozycji w dziedzinie informatyki pielęgniarskiej, rzućmy okiem na każdą z nich.

Programista pielęgniarki to ktoś, kto pisze programy lub modyfikuje istniejące programy, które mają być używane przez pielęgniarkę. Programy mogą się różnić w zależności od specjalizacji pielęgniarek. Na przykład, jeśli pracujesz w pediatrycznej stacji pielęgniarskiej, zdecydowanie używasz innego programu niż osoby pracujące w stacji pielęgniarskiej zajmującej się zdrowiem psychicznym.

Z drugiej strony, komunikator pielęgniarki współpracuje z innymi pielęgniarkami w celu ustalenia, czy istnieje zapotrzebowanie na inny system komputerowy lub pomaga w szkoleniu i wdrażaniu tych systemów. Na przykład istnieją nowe programy do zaimplementowania lub określona stacja pielęgniarska potrzebuje innego systemu komputerowego, aby być na bieżąco, zadaniem komunikacji pielęgniarki jest sprawdzenie, czy istnieje potrzeba nowego systemu i upewnienie się, że system jest właściwie wykorzystane.

Na stanowisku kierowniczym kierownicy pielęgniarek informatycznych są odpowiedzialni za zarządzanie systemami informatycznymi lub administrowanie nimi. Jest odpowiedzialny za wdrażanie nowych systemów komputerowych, a także za szkolenie w zakresie wprowadzania wszelkich nowych systemów.

Przedstawiciele pielęgniarek niekoniecznie pracują w szpitalu lub placówce opieki zdrowotnej, ale raczej dla niektórych dostawców, którzy prawdopodobnie sprzedają różne systemy komputerowe specjalizujące się w systemach opieki. Prezentowanie systemów potencjalnym klientom jest również częścią pracy przedstawiciela dostawcy pielęgniarki.

Jeśli uważasz, że interesują Cię stanowiska dostępne w dziedzinie informatyki pielęgniarskiej, to nie ma powodu, dla którego nie powinieneś kontynuować kariery, w której uważasz, że masz dobrą szansę! Ewentualne przygotowanie edukacyjne, które można uzyskać w celu ustalenia pozycji w świecie informatyki pielęgniarskiej, może poprowadzić Cię różnymi ścieżkami. Obecnie programy pielęgniarskie wymagają korzystania z komputerów w ramach programów nauczania, co oznacza, że ​​można uzyskać podstawowe informacje na temat komputera. Lub, w zależności od tego, jak głęboko chcesz dostać się do zaawansowanej technologii w zawodzie pielęgniarki, możesz rozważyć podjęcie studiów licencjackich i magisterskich, niezależnie od tego, czy program pielęgniarski, czy poza nim, aby uzyskać pozycję w pielęgniarstwie informatyka, którą jesteś zainteresowany.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne